Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 

'Asfer'in temelleri 1978 yılında Asım Yüksel'in yedek parça tedariki, makine ekipmanlarını tamir etmek ve müşterilerin sorunlarını çözmeye yönelik çabasını hayata geçirmesiyle atıldı. Tarım ekipmanları ve yedek parça işinde ustalığını çevresine kabul ettiren Asım bey, daha 17 yaşında iken yurt dışından talep edilen bir usta konumuna geldi.  Tamirat ve bakım için yurt dışında çeşitli yerlerde bu deneyimini güçlendirerek hizmet anlayışını sürdürdü. Yurt içinde ve yurt dışındaki tecrübelerini hayata geçirmek amacıyla 1997 yılında bakım ve pazarlama odaklı bir firmanın kuruluşunda yer aldı. Kurucularından olduğu firmada 4 yıl teknikten sorumlu müdür olarak görev yaptı. Teknik taraftan sonra satış ve pazarlama ağının kurulmasını, bölgesel olarak genişlemesini yönetti. Firmanın satış ve pazarlama ağının sorumluluğunu 5 yıl boyunca devam ettirdi.

 

Türkiye'nin bir çok noktasında tarım makineleri ve ekipman ihtiyacının varlığını ve bu ihtiyaca yönelik hizmet eksikliğinin farkına varan Asım bey, yeni yapılanma ve yeni alanlara açılma stratejileri çerçevesinde, Feride ve Asım isimlerinin ilk hecelerinden oluşan ASFER markasını 2006 yılında oluşturdu. Yılların verdiği deneyimle ürün ve hizmet alanında yeni açılımlara yöneldi. Kaliteli ürün oluşturmak amacıyla ilk aşamada kendi imalatını kurdu. Kendi imalatındaki ürünleri kendi pazarlama ağıyla müşterilerine ulaştıran Asfer, önceliğini hizmet, hedefini ise Türkiye'nin her köşesine tarım ekipmanları ve yedeklerini ulaştırmak olarak belirledi. Uzun yıllar kâr düşüncesi gütmeden yapılan hizmet her bölgede büyüyen yeni iş ortakları ve bütün ihtiyaçları karşılanan mutlu müşteriler olarak meyvesini verdi.

 

Başlangıç yıllarında sadece zirai pimler ile anılan Asfer, 2012 yılından itibaren özellikle müşterilerinin yoğun talepleri çerçevesinde ürün gamını pulluk yedekleri, römork ekipmanları, tarım makineleri, civatalar, hırdavat ve rulman gibi farklı alanlardaki ürünleri müşterileriyle buluşturdu.  Asfer, adeta bir ana marka olarak pek çok alt markanın gelişip pazarda tutunmasına da katkı sağladı.

 

Asfer, ürünlerini web sitesinden müşterilerine sunarken; satış yöneticileriyle ‘hizmeti müşterinin ayağına götürme’ ilkesi çerçevesinde Türkiye'nin her tarafına ulaşmayı hedeflemektedir. 2021 Ocak ayı itibariyle 67 İl’i kapsayan satış-pazarlama ağına sahiptir. Satış ağınının yanında ürünleri kendi sevkiyat araçlarıyla müşteriye ulaştıran tek firma konumundadır. Asfer, ürün sevkiyatının maliyetlerine rağmen, müşteriye hatasız ve hızlı gönderim yapabilmek adına sevkiyat filosunu her yıl büyüterek devam ettirmektedir. Yurt içindeki hizmetine ek olarak, ihracat alanında da büyümeye devam eden Asfer, yurt dışına yönelik oluşturduğu ihracat firmasıyla ve alt markalarıyla 14 ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

Türkiye geneli müşteri portföyünü ve ürün gamını artırırken; Asım bey'in "Bu topraklarda kazandığımı yine bu topraklar için harcayacağım" prensibiyle önce insan kaynağına yatırım yaptı. Türkiye'nin en iyi üniversitelerinde eğitim görmüş ve Türkiye'nin en büyük firmalarında yönetim kademesinde bulunmuş insan kaynağını bünyesine dahil etti ve danışmanlık hizmeti aldı. Aynı zamanda teknoloji ayağını da güçlendirmek isteyen Asfer, sektöründe daha önce olmayanı yapmaya karar verdi. Her ürün için barkodlama ve özel paketlemenin yanında; bütün süreçlerini otomatize ederek müşterilerine hızlı ve hatasız bir hizmet sunmak için gerekli teknolojik yatırımları yapmaya devam etmektedir. Organik ve kaliteli büyümenin öneminin bilen Asfer, her kademede Kaizen sürekli iyileştirme felsefesiyle kaliteyi geliştirerek sürdürmektedir.

 

Asfer bünyesine dahil olan her arkadaşımız, işini gönülden ve yürekten yaparak; müşterinin sorunlarını çözmeye odaklanır. Kurumsal yapının yanında, samimi ve öğretici ortamı ile Asfer, her çalışanın mutlaka deneyimlemek istediği bir kuruluş konumundadır. Kurucumuz Asım bey'in "Ulaştığımız her bir insanımız işini aksatmadan devam ettiriyorsa; buna değer. Bu topraklar için değer" sözü Asfer çalışanlarının pusulası hükmündedir. Asfer çalışanları, ekilmeyen bir toprağın kalmamasını ve ülkemiz tarımının teknolojik olarak da dünya standartlarına ulaşmasını misyon edinmişlerdir. Bu misyonu yerine getirmenin verdiği mutluluğun, karşılaşılan her zorluğa değeceğinin farkında ve inancındadırlar.

 

Bu topraklar için değer… ASFER

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kabul Et